Orașul Cluj-Napoca

Împărtășește!

Implică-te! Cluj în imagini

Prima acţiune de colectare a deşeurilor de echipamente electrice din 2012

Data publicării
Categoria

Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, Primăria municipiului Cluj–Napoca, împreună cu operatorii de salubritate organizează prima acţiune de colectare a deşeurilor de echipamente electrice şi electronice (DEEE) din acest an.

Clujenii vor avea ocazia să depună deşeurile de acest tip la punctele speciale de colectare a acestui tip de deşeuri în cursul zilei de sâmbătă pentru că acestea vor fi preluate de către operatorii de salubritate.

Locaţii colectare DEEE în zona deservită de ROSAL GRUP:

  • str. Bucium – zona garaj RATUC
  • zona Sala Sporturilor
  • str. Observatorului – zona Magazin Profi, Benzinăria EurOil;
  • str. Taietura Turcului;
  • str. Cetăţii – parcare.
  • Locaţii colectare DEEE în zona deservită de SC BRANTNER VEREŞ SA:

  • Piaţa 1 Mai
  • Gheorgheni – la capătul liniei 3
  • Expo Transilvania
  • În afara acestor acţiuni care au loc semestrial, cetăţenii din zona deservită de Rosal pot anunţa la numărul de telefon 0264 -987 (gratuit din reţeaua Romtelecom) intenţia de a se debarasa de aceste tipuri de deşeuri, în timp ce locuitorii din zona deservita de Brantner Vereş vor apela numărul de telefon 0264-415.149, iar firmele vor deschide punctul cel mai apropiat pentru depozitarea temporară a acestora. (Punctele sunt închise pentru a se preveni depozitarea necontrolata a deşeurilor de alte tipuri).

    Mentionăm faptul că aceste DEEE conţin substanţe periculoase şi se interzice abandonarea lor în locuri neautorizate.

    Lasă un comentariu

    Foloseşte cu încredere: <a href="" title=""></a> <strong></strong> <em></em> <blockquote></blockquote>

    Încercăm să avem o politică liberală vizavi de comentarii.
    Te rugăm să menții o atmosferă pozitivă și constructivă în mesajele tale sau riști să ai accesul blocat.