Orașul Cluj-Napoca

Fii tu primul!

Implică-te! Cluj în imagini

Clujul va fi premiat la Swiss Tourism Awards 2011

Data publicării
Categoria

Municipiul Cluj-Napoca a primit invitaţia de a participa la Târgul de turism de la Lugano, cel mai important târg de turism din Elveţia (30 Octombrie 2011 – 1 Noiembrie 2011). La Lugano, municipiul Cluj-Napoca va primi un premiu la categoria “Destinaţii culturale (Cultural Destination), oraşul nostru fiind considerat o comoară arhitectonică în inima Transilvaniei (Architectonic treasure in the heart of Transylvania).

Această recunoaştere se bazează, după cum au transmis elveţienii, pe minunata Piaţă a Unirii, pe ansamblurile gotice, baroce şi neoclasice care pot fi întâlnite în oraşul nostru, pe muzeele care se regasesc aici (de Artă, de Istorie, Etnografic şi altele).

Lasă un comentariu

Foloseşte cu încredere: <a href="" title=""></a> <strong></strong> <em></em> <blockquote></blockquote>

Încercăm să avem o politică liberală vizavi de comentarii.
Te rugăm să menții o atmosferă pozitivă și constructivă în mesajele tale sau riști să ai accesul blocat.